Srpen 2007

U2 a nové DVD

30. srpna 2007 v 20:00 | Antichrist superstar |  Metal news
13. září spatří světlo světa DVD pod názvem "7 days". Bude se jednat o vůbec první film, kde se budou objevovat živé prostřihy z mexického konceru U2. Film režíroval Fernando Kalife.
Obsah: Claudio Caballero má sen. Chtěl by přivést U2 v rámci jejich koncertního tour a uspořádat koncert v Mexiku. Bohužel mu k vyplnění jeho snu chybí potřebný peníz. 500 000 dolarů mu pujčí jeho přítelkyně Gloria. Tyto peníze chce vsadit v loterii místního mafiánského bosse Mr. Zamacona a zdvojnásobit je. Prohraje však a má zemřít. Kulce však Claudio může uniknout, jelikož syn Mr. Zamaconase je zarytý fanoušek U2. Claudio dostává ultimátum - za 7 dní musí zvládnout nemožné - dostat U2 na pódium v Mexiku. Zvládne to? ;-).

As i lay dying - Through Struggle

30. srpna 2007 v 17:12 | Mick(7) |  Videos
Pro ty, kteří fandí As i lay dying tady něco mám. Je to song s názvem "Through struggle" a nachází se na albu "Shadows Are Security", které bylo vydáno roku 2005.
Název: As i lay dying - Through Struggle
Album: Shadows Are Security
Délka: 4:01
Download: ZDE

Nevermore, Hatesphere a další: Fotky z Elsrock festivalu

29. srpna 2007 v 21:55 | Mick(7) |  Metal news
Velmi kvalitní fotografie z "Elsrock festivalu" jsou již k dispozici. Festival se konal 25. srpna letošního roku v Rijssenu, Nizozemsku. Fotky z velmi dobrou kvalitou můžete shlédnout na stránkách Metal-Experience.com.
Na fotkách můžete vidět tyto umělce:
NEVERMORE
SCAR SYMMETRY
DREAM EVIL
HATESPHERE
AUTUMN
CHIRAW
NON-DIVINE
THESSERA

Vydání nového alba Avenged Sevenfold posunuto!

28. srpna 2007 v 12:53 | Mick(7) |  Metal news
Nové album Avenged Sevenfold s pojmenováním podle kapely, tedy "Avenged Sevenfold" mělo vyjít 16. října letošního roku. Vydání se posunulo přesně o dva týdny, takže bude vydáno 30. října. Song "Critical Acclaim" si můžete poslechnout na MySpace stránkách kapely.
Track list:
1. Critical Acclaim
2. Almost Easy
3. Scream
4. Afterlife
5. Gunslinger
6. Unbound the Wild Ride
7. Brompton Cocktail
8. Lost
9. A Little Piece of Heaven
10. Dear God

Helloween - Cover k novému albu

27. srpna 2007 v 20:22 | Mick(7) |  Metal news
Cover nového alba německé kapely Helloween je k dispozici. Album se jmenuje "Gambling With The Devil" a bude vydáno nakladatelstvím SPV Records. Album vyjde 23. října letošního roku v USA, 26. října v Německu a 29. října v ostatních zemích Evropy. Cover najdete níže.
Sestava kapely:
Andi Deris - (Zpěv)
Michael Weikath - (Kytara)
Sascha Gerstner - (Kytara)
Markus Grosskopf - (Bassová kytara)
Dani Löble - (Bicí)
Již zmiňovaný cover:

Satyricon - K.I.N.G.

26. srpna 2007 v 12:34 | Mick(7) |  Videos
Pro fandy black metalu tady mám jeden bonbónek. Konkrétně se jedná o kapelu Satyricon s jejich songem "K.I.N.G.", který pochází z nejnovějěího alba "Now, Diabolical", které bylo vydáno roku 2006.
Název: Satyricon - K.I.N.G.
Album: Now, Diabolical
Délka: 3:34
Download: ZDE

Vader - And Blood Was Shed In Warsaw DVD

25. srpna 2007 v 16:40 | Mick(7) |  Metal news
Polská kapela Vader vydá jejich třetí DVD v říjnu letošního roku nakladatelstvím "Metal Mind Productions" a název je And Blood Was Shed In Warsaw. Přesný datum vydání je u nás v Evropě 15. října a v USA 5. listopadu. DVD bude uvádět stopáž kapely 12. února 2007 na koncertě ve Stodola klubu ve Varšavě a budé také uvádět finální nahrávku skupinové tour v podpoře jejich posledního alba "Impression in blood". DVD bude k dispozici normálně, nebo DVD + CD limitovaná edice.
Track list:
1. Intro
2. ShadowFear
3. Sothis
4. Helleluyah!!! (God Is Dead)
5. Warlords
6. Silent Empire
7. Blood of Kingu
8. Intro: Out
9. Out of the Deep
10. Carnal
11. Dark Age
12. Black to the Blind
13. Intro: Para Bellum
14. This Is the War
15. Lead Us
16. What Colour Is Your Blood
17. Epitaph
18. Cold Demons
19. Predator
20. Wings
21. Wyrocznia (feat. Orion)
Bonusová videa:
Rozhovor s Petrem
Videoklip "Sword of the Witcher"
Všechna budoucnost se potvrdila
Také obsahuje:
Fotogalerii ( I jiné další obrázky/fotky)
Biografii
Diskografii
Webové odkazy
Dolby Digital 5.1 Surround Sound
CD: (Pouze u limitované edice!)
1. Intro
2. ShadowFear
3. Sothis
4. Helleluyah!!! (God Is Dead)
5. Warlords
6. Silent Empire
7. Blood of Kingu
8. Intro: Out
9. Out of the Deep
10. Carnal
11. Dark Age
12. Black to the Blind
13. Intro: Para Bellum
14. This Is the War
15. Lead Us
16. What Colour Is Your Blood
17. Epitaph
18. Cold Demons
19. Predator
20. Wings
21. Wyrocznia (feat. Orion)

In Flames, Lacuna Coil a další jsou potvrzeni pro mezinárodní verzi Guitar Hero III

23. srpna 2007 v 20:55 | Mick(7) |  Metal news
Aktivisté včera zveřejnili mezinárodní seznam songů pro Guitar Hero III: Legenda rocku jako oznámení o široké účasti na mezinárodním fenoménu. Aktivisté nejnovější muzikové senzace zahrnou také různé druhy songů kolem světa a budou zahrnovat mistrovské kousky originálních autorů jako:
"Take This Life" (IN FLAMES)
"Closer" (LACUNA COIL)
"I"m In The Band" (THE HELLACOPTERS)
"Minus Celsius" (BACKYARD BABIES)
"Hier Kommt Alex" (DIE TOTEN HOSEN)
"In The Belly Of A Shark" (GALLOWS)
"Avalancha" (HEROES DEL SILENCIO)
"Ruby" (KAISER CHIEFS)
"Generation Rock" REVOLVERHELD)
"Mauvais Garcon" ( NAAST)
"Radio Song" (SUPERBUS)

Video rozhovor s DevilDriver

23. srpna 2007 v 11:56 | Mick(7) |  Metal news
HeavyMetalSource.com poskytlo video rozhovor s frontmanem DevilDriver Dez Fafarou vedený 18. srpna 2007 v Nové Anglii, Dodge Music Center v Hartfordu, CT. Rozhovor najdete níže. Fotky z Ozzfestu 2007 v Hartfordu najdete na stránkách HeavyMetalSource.com.
"The Last Kind Words", nové album DevilDriver se prodalo v prvním týdnu v prodeji 14.000 kusů a vyšplhalo se na 48. pozici žebříčku Billboard 200. O tomto jsem se již zmiňoval v článku o prodeji alb v prvním týdnu, který najdete ZDE. (V článku se dozvíte o prodeji alb v prvním týdnu také jiných kapel, například KoRn apod.) Song "Not All Who Wander Are Lost" z již zmiňovaného nového alba je k dispozici, tak ho shlédněte na YouTube.com!
Již zmiňovaný rozhovor:

U2 se objeví ve filmu

22. srpna 2007 v 0:18 | Antichrist superstar |  Metal news
Kapela U2 se objeví ve filmu. Už 7. září bude mít na filmovém festivalu v kanadském Torontu premiéru dokumentární snímek nazvaný Here Is What Is. Producent Daniel Lanois do něj začlenil unikátní záznamy z nahrávání nejslavnějších alb slavné irské skupiny. Lanois, který se spolupodílel na vzniku desek jako The Unforgettable Fire, The Joshua Tree nebo zatím poslední How To Dismantle An Atomic Bomb, chce ve filmu ukázat, co se dělo za dveřmi studia při zkouškách a nahrávání. Dokument bude zajímavý také množstvím hvězd, které se v něm objeví. Kromě U2 totiž zachytí umělce, jakými jsou třeba Willie Nelson, Sinead O'Connor nebo Brian Eno.

Cradle of Filth - Videa a fotky z Stufstock festivalu

21. srpna 2007 v 19:27 | Mick(7) |  Metal news
Kapela Cradle of Filth vystoupila 16. srpna letošního roku na Stufstock festivalu, který se konal v Rumunsku. Na videa se můžete podívat na Cradlebulgaria.com a fotky najdete na stránkách Metalhead.ro. Zpěvák kapely Cradle of Filth Dani Filth před nedávnem nahrával zpěv pro hlavní píseň do posledního hororu Daria Argenta s názvem "Mother of Tears: The Third Mother".

Killswitch engage v ČR!

21. srpna 2007 v 18:43 | Mick(7) |  Metal news
Ano, je to tak. Killlswitch engage se vypraví v říjnu na Evropské turné letošního roku a mezi zástavkami se objeví také Česká republika!
Seznam koncertů:
3. října - London, UK - Brixton Academy
4. října - Cologne, GER - Palladium (w/ DEVILDRIVER, GOD FORBID)
6. října - Copenhagen, DEN - Vega Musikkens Hus
7. října - Gotheborg, SWE - Karen
8. října - Oslo, NOR - John Dee
9. října - Stockholm, SWE - TYROL
11. října - Tampere, FIN - Pakkahuone
12. října - St. Petersburg, RUS -Club Port
13. října - Moscow, RUS - Club Shadow
15. října - Talinn, EST - Rock Cafe
16. října - Helsinki, FIN - Cabel Factory
18. října - Linkoping, SWE - Skylten
19. října - Malmo, SWE - KB
22. října - Praha, CZE - Abaton
23. října - Vienna, AUT - Planet Music
24. října - Budapest, HUN - A38
25. října - Belgrade, SER - SKC
26. října - Zagreb, CRO - Zagreb Stadium

Projekt EMIGRATE

21. srpna 2007 v 16:46 | Antichrist superstar |  Metal news
EMIGRATE, vedlejší projekt kytaristy Richarda Z. Kruspeho z Rammstein, vydali video k písni "My World". Song pochází z debutového "Self-Titled" alba, které má vyjít 31. srpna, táké se objeví na soundtracku k filmu "Resident Evil: Extinction", který bude vydán 18. září pod hlavičkou Lakeshore Records. Na klip se můžete podívat níže.V aktuálním rozhovoru se Skiddle, Kruspe sdělil své rozhodnutí sám nazpívat vokály v kapele EMIGRATE, "Bylo to složité - velmi složité! S takovou lítostí jsem vzpomínal časy v Rammstein s Tillem (Lindemannem, frontmanem Rammstein). Jako zpěvák jste neuvěřitelně důležití, pořád se musím snažit zachytit tu sílu okamžiku, tu náladu. Co jsem si ale uvědomil je, že je to celé hlavně o přístupu. Nemá to co dělat s tím, jestli máte dokonalý hlas, nebo ne, je to o tom, jestli chcete lidem něco sdělit, nebo raděj tu hubu držet zavřenou?!"
Kruspe, který se přesunul z Berlína do New Yorku, říká, "Opustil jsem svůj klid a pohodu a začal prostě znovu od nuly v New Yorku. Když jsem sem dorazil, neznal jsem nikoho, jediní, o koho jsem se tehdy mohl opřít, byli kamarádi mojí ženy, byl jsem na všechno dost sám. Když se na to ale dívám zpětně, byl to pro mě velmi důležitý krok. Kdybych se nepřestěhoval do New Yorku, nebylo by žádný EMIGRATE, tečka; tohle město je velkou součástí tohoto projektu." "Zíráte, jak může tolik různých kultur žít pohromadě v míru a odpověď je vlastně jednoduchá - protože tady existuje jediné náboženství: peníze. Myslím, že to je docela smutný fakt, na druhou stranu to městu dává neuvěřitelný smysl. Zjistíte, že každý den čelíte novým výzvám."

Mnemic - Odřekli jejich plánované koncerty

21. srpna 2007 v 16:24 | Antichrist superstar |  Metal news
Dánská thrash metalová kapela Mnemic odřekla jejich plánovaný koncert, který se měl uskutečnit dne 25.8. v Holandském Rijssenu na festivalu Elsrock, kvůli krční infekci zpěváka kapely Guillauma Bideaua (ex-SCARVE). Skupina vydala prohlášení: "Omlouváme se všem, kteří si koupili lístky a chtěli vidět Mnemic na festu, ale bohužel zdraví je pro nás na prvním místě. Určitě vám to nějak vynahradíme! "Mnemic je momentálně na tour k jejich nové desce "Passenger", kterou produkoval Christian Olde Wolbers z Fear Factory v Track Record Studios (Kiss, Megadeth, Aerosmith) v Los Angeles. Na albu "Passenger" najdete artwork z dílny Asteriks Studios (Anthrax, Unearth), navíc také na vokálech hostují Jeff Walker (Carcass, Brujeria) a Shane Embury (Napalm death, Brujeria). Mnemic také dokončil video ke skladbě "Meaningless" se společností Revolver Film, který režíroval Patric Ullaeus.
Podívejte se na fan-made video kapely Mnemic z letošního festivalu Brutal Assault, který se konal 9.-11. srpna ve staré vojenské pevnosti Josefov v Jaroměři, v České republice:

Video rozhovor s Maxem Cavalerou

20. srpna 2007 v 22:04 | Mick(7) |  Metal news
Maďarská metalová stanice "Kettõnégy" poskytla video rozhovor se Soulfly/Ex-Sepultura frontmanem Maxem Cavalerou vedený na Sziget Festivalu, který se konal 10. srpna letošního roku, v Budapešti, Maďarsku. Rozhovor najdete níže.

Cradle of Filth - Nymphetamine

20. srpna 2007 v 18:07 | Mick(7) |  Videos
Po docela dlouhé době přidávám nové video. Na aktualizaci jsem totiž neměl moc čas, protože jsem byl dodnes na dovolené. Tak se omlouvám, že to tady nebylo moc aktualizované. Vybral jsem něco od kapely Cradle of Filth a song se jmenuje "Nymphetamine".
Název: Cradle of Filth - Nymphetamine
Album: Nymphetamine
Délka: 5:01
Download: ZDE

Nové album Sathanas

20. srpna 2007 v 17:23 | Mick(7) |  Metal news
Tato kapela není určitě moc známá, tak mě napadlo, že by se to mohlo hodit do sekce New shit na Sicmaggot blogu. Ale přejdeme rovnou k článku. Black/death metalová kapela Sathanas vydá nové album s názvem "Crowned Infernal" v září letošního roku nakladatelstvím Pulverised Records a bude nahráno ve studiu InnerTube. Přesný datum vydání snad uvěřejním později.
Track list:
1. Crowned Infernal
2. At Death's Command
3. Cast Into The Fire
4. Beneath The Blood Red Moon
5. Dawn Of Satan's Rise
6. The Beast Of Revelation
7. Witches Sabbat
8. Summoning The Ancient Hordes
9. Necromantic Rites
10. Hymns From The Shadowland
11. Sacrificial Kingdom

Soutěž o triko Nine Inch Nails

20. srpna 2007 v 12:45 | Tom |  Metal news
Soutěžte s jediným českým webem Nine Inch Nails www.ninczech.blog.cz o triko. Soutěž pořádá ve spolupráci s internetovým obchodem www.metalshop.cz. Stačí pouze odpovědět na 3 otázky a pak jen čekat jestli právě vy nebudete ti šťastní, dotazník najdete ZDE, soutěž končí 26.8. v 18:00 a výherce bude vylosován a zveřejněn na webu o den později.

Videa a rozhovory z Brutal Assaultu

15. srpna 2007 v 21:13 | Mick(7) |  Metal news
Tentokrát je zase řeč o Brutal Assaultu. Metalhead TV poskytlo videa a rozhovory z festivalu, který se konal 9. - 11. srpna letošního roku, v České republice, Jaroměř, Vojenská pevnost Josefov. Videa a rozhovory najdete ZDE! (V pravém sloupci si vyberte příslušné video, nebo rozhovor)
Koncertní záběry:
SATYRICON
BELPHEGOR
GORGOROTH
ENSLAVED
DHG (DODHEIMSGARD)
KEEP OF KALESSIN
MNEMIC
ABORTED
ALL THAT REMAINS
MISANTHROPE
RUBUFASO MUKUFO
HAEMORRHAGE
THE BLACK DAHLIA MURDER
Rozhovory:
MNEMIC
BELPHEGOR
MISANTHROPE

Metal: A Headbanger's Companion II

14. srpna 2007 v 23:25 | Tom |  Metal news
Earache Records vydává příští měsíc cd s názvem Metal: A Headbanger's Companion II" .Cd bude obsahovat přes 100 celkem na 6 cd, které se budou prodávat za cenu jednoho "Metal: A Headbanger's Companion II", na tyto cd se můžete těšit, protože vás obklopí metalovým výběrem.
Seznam skladeb:

CD 1: Neodmyslitelné metalové songy:

01. CARCASS - "Heartwork"
02. NAPALM DEATH - "Mass Appeal Madness"
03. ENTOMBED - "Drowned"
04. MORBID ANGEL - "God of Emptiness"
05. AT THE GATES - "Under A Serpent Sun"
06. AKERCOCKE - "Leviathan"
07. TERRORIZER - "Corporation Pull-In"
08. CATHEDRAL - "Soul Sacrifice"
09. HATE ETERNAL - "Dogma Condemned"
10. DECAPITATED - "Lying and Weak"
11. BOLT THROWER - "Cenotaph"
12. DEICIDE - "Scars of the Crucifix"
13. MASSACRE - "Succubus"
14. THE HAUNTED - "Undead"
15. THE BERZERKER - "Forever"
16. THE DILLINGER ESCAPE PLAN - "Monticello"
17. GODFLESH - "Like Rats"
18. VADER - "The Crucified Ones"
19. BRUTAL TRUTH - "Godplayer"
20. MISERY LOVES CO. - "Kiss Your Boots"

CD 2: Rocková klasika:

01. CLUTCH - "Passive Restraints"
02. CADAVER INC. - "Rupture"
03. IRON MONKEY - "Fink Dial"
04. SLEEP - "Aquarian"
05. USURPER - "Kill for Metal"
06. DECEMBER - "Quiet Cold"
07. PULKAS - "This is It"
08. DECEMBER WOLVES - - "We Are Everywhere"
09. PITCHSHIFTER - "Underachiever"
10. RABIES CASTE - "I'm So Tired"
11. FUDGE TUNNEL - "Soap and Water"
12. EXTREME NOISE TERROR - "Raping the Earth"
13. CONFESSOR - "Condemned"
14. ANATA - "Entropy Within"
15. COALESCE - "Grain of Salt"
16. BEECHER - "It's Good Weather for Black Leather"
17. MISTRESS - "Fucking Fuck"
18. NOCTURNUS - "Visions from the Beyond the Grave"
19. LOST SOUL - "Mortal Cage"

CD 3: Nové rockové skladby:

01. MUNICIPAL WASTE - "The Art of Partying"
02. EVILE - "Armoured Assault"
03. S.S.S. - "The Beast"
04. CULT OF LUNA - "Leave Me Here" (edit)
05. EPHEL DUATH - "I Killed Rebecca"
06. NOX - "Choronzonic Chaos Gods"
07. WITH PASSION - "Through the Smoke Lies A Path"
08. BLOOD RED THRONE - "Rebirth in Blood"
09. SEVERE TORTURE - "Consuming the Dying"
10. URKRAFT - "Too Strong for the Strongest Lord"
11. WOLVERINE - "Towards Loss"
12. CROWPATH - "Kings Among Cockroaches"
13. BIOMECHANICAL - "Existenz"
14. CALLISTO - "Worlds Collide"
15. ARSIS - "Maddening Disdain"
16. MISERY INDEX - "My Untold Apoclaypse"
17. CAPHARNAUM - "Icon of Malice"
18. FARMAKON - "Loosely of Ameobas"

CD 4: Tvrdé metalové živáky:

01. MORBID ANGEL - "Rapture"
02. DEICIDE - "The Stench of Redemption"
03. THE HAUNTED - "Bury Your Dead"
04. MUNICIPAL WASTE - "Mind Eraser"
05. NAPALM DEATH - "Siege of Power"
06. BOLT THROWER - "Spearhead"
07. DECAPITATED - "Winds of Creation"
08. THE BERZERKER - "Reality"
09. MORTIIS - "Parasite God"
10. CATHEDRAL - "A Funeral Request"
11. ENTOMBED - "Stranger Aeons"
12. LINEA 77 - Ketchup Suicide"
13. FUDGE TUNNEL - "Gut Rot"
14. CARCASS - "Corporal Jigsore Quandary"
15. MISERY LOVES CO. - "Private Hell"
16. CANDIRIA - "Mathematics"

CD 5: Metalové remixy:

01. PITCHSHIFTER - "Triad" (Biohazard Remix)
02. SCORN - "Silver Rain Fell" (Meat Beat Manifesto mix)
03. MORBID ANGEL vs THE BERZERKER - "Day of Suffering"
04. EPHEL DUATH - "Hole IV"
05. MORTIIS - "Underdog" (Zombie Girl Remix)
06. DUB WAR - "Strike It" (Attica Blues Mo Wax Mix)
07. GODFLESH - "Us and Them (Defensive Rmx)
08. NAPALM DEATH vs DELTA 9 - "Breed to Breathe"
09. EWIGKEIT - "It's Not Reality" (Scott Brown Remix)
10. ULTRAVIOLENCE - "I Destructor" (Lenny Dee Mix)
11. O.L.D. - "Two of Me" (Thermo-Amphetamine Mix)
12. BRUTAL TRUTH vs FREAK - "Regression-Progression"
13. MORBID ANGEL vs THE BERZERKER - "Abominations"
14. PULKAS vs SHITSPITTER - "Control"

CD 6: Brutální kapely:

01. NAPALM DEATH - "The Kill"
02. AKERCOCKE - "Summon the Antichrist"
03. BRUTAL TRUTH - "Ill Neglect"
04. THE BERZERKER - "Cannibal Rights"
05. CARCASS - "Exhume to Consume"
06. UNSEEN TERROR - "Burned Beyond Recognition"
07. ANAL CUNT - "Your Kid is Deformed"
08. HATE ETERNAL - "The Obscure Terror"
09. SORE THROAT - "Truth"
10. INSISION - "We Did Not Come to Heal"
11. DEATHWITCH - "Coffin Fornicator"
12. GODFLESH - "Avalanche Master Song"
13. PAINKILLER - "Guts of A Virgin"
14. CADAVER - "Petrifyed Faces"
15. CARNAGE - "Deranged from Blood"
16. CIRCLE OF DEAD CHILDREN - "Strip Naked for the Killer"
17. DECEMBER WOLVES - "Porn Again Christian"
18. RAKOTH - "Fear (Wasn't in the Design)"
19. THE ELYSIAN FIELDS - "Their Blood Be On Us"
20. O.L.D. - "Corpse Full of Gunk"
21. WATCHMAKER - "Conquering A Dead Planet"
Aukro.cz